-->

Kawiarenka pod gwiazdami

„Kawiarenka pod Gwiazdami” - to spotkania ludzi twórczych, prezentujących różne dziedziny twórczości: poezja, reportaż, plastyka, fotografia czy muzyka. Jesteśmy otwarci na wszelkie  pomysły i propozycje. Pierwsze spotkanie zorganizowaliśmy w 1996 roku, a naszymi gośćmi byli młodzi poeci oraz muzycy którzy zaprezentowali swoją twórczość. Przy okazji każdego spotkania „Kawiarenki pod Gwiazdami” wydawany jest tomik z poezją oraz fotografią i plastyką osób biorących udział w spotkaniu.
Mamy już na swoim koncie 35 spotkań, podczas których swoją twórczość zaprezentowało ponad 100 osób. Prace z pierwszych 14 spotkań udało nam się złożyć w 2 tomiki poezji. W naszej Kawiarence wiek nie ma  znaczenia , prezentowały  swoją  twórczość osoby od 13 lat do 76 lat.
Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne spotkania.

 

 

W niedzielę 10 kwietnia odbyło się trzydzieste szóste spotkanie w " Kawiarence pod Gwiazdami ''. Gości kawiarenki jak zwykle ciepło przywitała Ewa Czuba. Swoją twórczość poetycką zaprezentowali Justyna Ziółkowska i Leszek Bartkowiak, prace plastyczne Michalina Landowska. Poezja przedstawiona przez autorów poruszyła głęboko zebraną publiczność która słuchała w wielkim skupieniu i zaciekawieniu. Prace plastyczne podkreślały klimat kawiarenki. Poezję czytały aktorki teatru ''Me...dium" i Jan Radzewicz. Po prezentacjach odbyły się rozmowy "przy kawie" z publicznością. Oprawę muzyczną do kawiarenki jak zawsze przygotował Sławomir Kubkowski. Cały nakład przygotowanych zeszytów poezji rozszedł się jak przysłowiowe " ciepłe bułeczki".

Zapraszamy osoby które chciałyby zaprezentować swoją twórczość w "Kawiarence pod Gwiazdami"


Kontakt: Ewa Czuba tel 585612945 wew.50 lub gmail: edukacja.sck@gmail.com

 

Mecenasi i przyjaciele kultury

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij komunikat