Jarmark Świąteczny ...

Starogardzkie Centrum Kultury informuje ze ...

Praca w SCK

Starogardzkie Centrum Kultury poszukuje ...

Inauguracja XV roku ...

Uniwersytet Trzeciego Wieku "S-Centrum" rozpoczął ...

Plakacistka SCK w gronie ...

Martyna Pazera opowiada o cyklu plakatów ...

Mural w Skarszewach ...

Adam Haras i Józef Olszynka z Galerii A na ...

Rozmowa z sędzią Anną ...

Sędzia Anna Maria Wesołowska 16 września 2020 ...

Nabór do Uniwersytetu ...

Przyjmujemy zapisy do 31 października 2020 r. na ...

XXVIII Noc Bardów im. R. ...

Starogardzkie Centrum Kultury od 1 września 2020 ...

XI Zlot Weteranów Szos - ...

18 lipiec 2020 r. Online Starogardzkie ...

Orkiestra Dęta SCK - ...

Odpowiedź Orkiestry Dętej SCK za nominację ...

UTALENTOWANI 2020 - ...

Oglądaj w internecie Starogardzkie Centrum ...

Możliwość zwrotu części ...

Uwaga!W związku z zawieszeniem zajęć edukacyjnych ...

Dzień Działacza Kultury

29 maja obchodzimy święto tych, którzy tworzą ...

SCK #Hot16Challenge2

Dziękujemy za nominację Młodzieżowej Radzie ...

Zakończenie roku ...

W tym trudnym czasie spowodowanym pandemią ...
-->

Wystawa Galerii A online: Andrzej Malinowski - Fotografia

15 maj 2020

W tym roku 16 maja obchodzimy Noc Muzeów, podczas której Starogardzkie Centrum Kultury tradycyjnie włącza się w tzw. Starogardzką Noc Kultury organizując dla państwa wydarzenia artystyczne. Ze względu na obecną sytuację, proponujemy obejrzenie wystawy online przygotowanej przez Galerię A im. Michała Faryseja. W Noc Kultury 16 maja o godzinie 20:00 zachęcamy do podziwiania świata i ludzi, których aparatem fotograficznym uchwycił Andrzej Malinowski.

Drogie podróżniczki, Drodzy podróżnicy …
Każdy z Nas nieustannie tkwi w ruchu. Pomijając osoby asertywne ruchowo. Przemieszcza się, zmienia perspektywę, doświadcza. Z punktu własnego Ja jesteśmy jądrem, przestrzenią z której wychodzimy na wszechświat i z tej perspektywy obserwujemy otaczającą nas rzeczywistość. Czasem zwrócimy uwagę na kolor, sytuację, zdarzenie. Innym razem skierujemy uwagę na przedmiot, kształt, fakturę.
Dlatego…
Postanowiłem przygotować i podzielić się z Państwem fotografią sklasyfikowaną w dwóch zbiorach tematycznych. Pierwszy zbiór to: Wielki format  a drugi zbiór to: Ludzie i sytuacje.

Wielki format to wyjście poza fotografię, bardziej w sferę odkrywania na nowo kształtów, materii i światła. To rzeczy oczywiste, znane i powielane przez cykl życia. Potrafią nas zaskoczyć, zadziwić, zmusić do refleksji. Ukazując i przypisując formie nowe znaczenia. Skała podobna do postaci kobiecej, struktura ściany poprzez swój wygląd i ujęcie bardziej przypominająca korę drzewa, czy namalowany obraz ukazujący zgoła inną formę niż jest w rzeczywistości… I nie trzeba wcale dalekich podróży, bo te wszystkie cuda zdarzają się każdego dnia obok Nas. Właśnie w tej chwili, wystarczy tylko to dostrzec. Czego sobie i Państwu Życzę.         

Zbiór Ludzie i sytuacje, ukazuje moment z życia osób, akurat spotykanych, mijanych na drodze mojej tułaczki. Uchwyconych w sytuacjach codzienności. Wystarczy zatrzymać się w danej perspektywie. Poczuć ją. Scalić się z nią na tyle, by móc ją zrozumieć. Doświadczyć chwili w momencie fotografowania i jak będzie się miało trochę szczęścia uchwycić na kliszy mgnienie, które widzimy w rzeczywistości. Najlepiej, by nie ingerować zbytnio, oczywiście jeżeli jest taka możliwość, scalić się ze światem opisywanym światłem i uwiecznić zapach, emocje, naturę w kadrze.

Grunt, to móc doświadczać świadomie tych cudów a jak uda nam się uchwycić chociaż cząstkę widzianego przez Nas świata okiem aparatu, to pozostaje nam pamiątka, wspomnienia do których możemy wielokrotnie wracać i dzielić się nimi z innymi przez całe życie.  
Dlatego….
Chciałbym Państwa zaprosić na wirtualny spacer z ostatnich lat pobytu, przemierzania i poznawania tych wszystkich różnorodnych światów, zaklętych w fotografii.
Pozdrawiam i Zapraszam,
Andrzej Malinowski 

 

Andrzej Malinowski - urodzony 30.08.1981 w Starogardzie Gdańskim. Z wykształcenia dziennikarz. Zapalony żeglarz, himalaista, podróżnik.  Organizator wielu wypraw w dalekie rejony świata. Zaprojektowane przez niego drogi, szlaki, zdobyte informacje, są wykorzystywane przez wielu podróżników. Odwiedził około 60 krajów. Od 20 lat zapalony fotograf. Ma na koncie liczne wystąpienia podróżnicze oraz wystawy fotograficzne. Zaprawiony w boju miłośnik kultury i sztuki. Nieustanny optymista i samozwańczy kucharz. Nie interesują go miejsca turystyczne, a takie, gdzie jeszcze można poczuć się, jak przybysz z innej planety.
Jako dwudziestolatek wyrusza w rejony koła podbiegunowego aż do najdalej wysuniętego na północ przylądka Nordkapp w Norwegii. By zaledwie po roku zmierzyć się z trudnościami gór i tajgi na rosyjskiej ziemi. Konno przemierzył stepy Mongolii. Trzykrotnie odwiedza Chiny.
Po zdobyciu wiedzy i doświadczenia w samotnych wyprawach, wyrusza w samotną podróż w Himalaje. Zaczynając od strony zachodniej w Indiach a kończąc po półrocznej wędrówce we wschodniej części Nepalu. Następne lata życia to organizowanie różnych tematycznych podróży. Od gorącej Sahary po spokojne wybrzeża Sri lanki. W Ameryce Centralnej podziwia świątynie Majów. Zdobywa najwyżej położone wulkany Gwatemali. Zaszywa się głębokich prowincjach Salvadoru i Hondurasu, by podejrzeć jak żyje lokalna ludność. W Brazylii szuka polskich korzeni. W Islandii podziwia zorze polarną. Człowiek orkiestra, który kocha przyrodę i wyzwania! Ci, co znają Andrzeja wiedzą, że to na pewno nie koniec jego podróży…

Klub Tańca Towarzyskiego Impuls
Orkiestra dęta
Teatr Medium
Zespoły: Pro Simfonica i Singers Novi

Mecenasi i przyjaciele kultury

 


Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij komunikat