Dyskusja panelowa na ...

29 września 2017 r.godz. 13:00Kino "Sokół"Wstęp ...

Koncert p.n. "Wędrująca ...

8 października 2017 r.godz. 16:00Kino ...

Impreza charytatywna ...

15 października 2017 r.godz. 16:00Kino ...

NOWOŚĆ w SCK - Zajęcia ...

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na nowe ...

Konferencja "Wyprzedzamy ...

7 października 2017 r.godz. 10:00-16:00Audytorium ...

40 lat Galerii A im. ...

W 2017 roku Galeria A obchodzi 40. urodziny. ...

Ogólnopolski Turniej ...

5 listopada 2017 r. I Blok godz. 10:00 II Blok ...

Inauguracja roku ...

4 października 2017 r.godz. 17:00Sala widowiskowa ...

Kolekcje Sztuki Polskiej ...

15-25.10.2017 r. Galeria "A" Zapraszamy do ...

XXV Noc Bardów im. ...

18 listopada 2017 r.godz. 18:00Kino "Sokół" w ...

XXV Noc Bardów im. ...

XXV Noc Bardów im. Ryszarda Rebelki - Przegląd ...

Nabory do sekcji ...

wrzesień 2017 Informacji udziela Ewa ...

Komedia teatralna pt. ...

5 grudnia 2017 r.godz. 18:30Kino "Sokół"Bilety 65 ...

Spektakl kabaretowy pt. ...

16 lutego 2018 r.godz. 19:00Kino "Sokół"Bilety 80 ...

Kabaret Moralnego ...

25 listopada 2017 r.godz. 17:00Kino "Sokół"Bilety ...
-->

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. II Memoriał Edwarda Kowalke

07 wrzesień 2017

5 listopada 2017 r.

I Blok godz. 10:00

II Blok godz. 14:00

III Blok - Gala godz. 18:00

Miejska Hala Sportowa im. A. Grubby w Starogardzie Gd.

Impreza biletowana

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na "Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. II Memoriał Edwarda Kowalke". Impreza odbędzie się 5 listopada 2017 roku w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby, w Starogardzie Gdańskim.

W zeszłym roku podczas pierwszej edycji zatańczyło 160 par z całej Polski i zagranicy (Rosja) w sumie, w 24 kategoriach. Całodzienną imprezę oglądało ponad 700 osób. Tancerze reprezentowali 28 klubów z całej Polski. Publiczność podziwiała pokazy taneczne mistrzów najwyższej klasy tanecznej "S". Turniej był szeroko relacjonowany i pozytywnie komentowany przez wszystkie lokalne tradycyjne media i internet. Dzięki sukcesowi artystycznemu i frekwencyjnemu impreza stała się kolejnym dużym wydarzeniem kulturalnym w Starogardzie Gdańskim. Starogardzkie Centrum Kultury za organizację "O.T.T.T o Memoriał Edwarda Kowalke" w styczniu br. otrzymało "Wierzyczankę" - statuetkę Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury.

 

W tym roku "Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. II Memoriał Edwarda Kowalke" odbędzie się 5 listopada w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby, w Starogardzie Gdańskim. Całodzienna impreza składać się będzie z trzech bloków. Zaprezentują się tancerze od wieku przedszkolnego, poprzez pary sportowe różnych klas tanecznych i wiekowych, aż do kategorii "Hobby" osób dorosłych, które z pasją podchodzą do nauki tańca. Trzeci blok rozpocznie się o godzinie 18:00 i będzie uroczystą Galą Taneczną. W tej części zaprezentują się najlepsi tancerze, którzy tego dnia przyjadą do Starogardu Gdańskiego.

W programie oprócz prezentacji konkursowych w specjalnym pokazie zaprezentuje się mistrz najwyższej klasy tanecznej "S" - Igor Wilczyńskiego trzy krotny Mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich, były wychowanek Edwarda Kowalke, który wraz z Iriną Grishiną, partnerką z Rosji pokaże specjalne show tańców łacińskich. Warto podkreślić, że w zeszłym roku ta para owacyjnie zachwyciła starogardzką publiczność prezentując najwyższy poziom tańca towarzyskiego.


Galę turniejową poprowadzi Iwona Pawlović - znakomita polska tancerka i międzynarodowy sędzia taneczny. Wielokrotna Mistrzyni Polski w dziesięciu tańcach, wicemistrzyni w tańcach standardowych i mistrzyni w tańcach latynoamerykańskich. Jako sędzia międzynarodowy posiada uprawnienia sędziowskie dwóch międzynarodowych organizacji tanecznych: IDSF (organizacja amatorska) i WD&DSC (organizacja zawodowa). Od wielu lat sędzia najwyższej, pierwszej kategorii. Jest także właścicielką szkoły tańca i doskonałym nauczycielem, jej wychowankowie zwyciężali w Mistrzostwach Polski Młodzików, Młodzieży, Par Amatorskich i Mistrzostwach Polski Par Zawodowych. Jurorka wszystkich edycji "Tańca z Gwiazdami" - od wielu lat najpopularniejszego show telewizyjnego w Polsce i na świecie, związanego z tańcem towarzyskim, przez widzów nazwana "Czarną Mambą".

"Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. II Memoriał Edwarda Kowalke" odbędzie się w strukturach działania Federacji Tańca Sportowego, w której skład wchodzą przedstawiciele profesjonalnego i amatorskiego ruchu tanecznego w Polsce oraz Pomorskiego Związku Tańca Sportowego. Pary będą oceniane przez 9 sędziów, którzy posiadają licencje i uprawnienia do oceniania tancerzy w kategoriach sportowych, byłych mistrzów tańca. Starogardzkie Centrum Kultury planuje przyjazd około 300 tancerzy z całej Polski.


Edward Kowalke urodzony w Starogardzie Gdańskim był trenerem i wychowawcą kilku pokoleń nauczycieli tańca Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Okręgu Pomorskim, sędzia Polskiego Towarzystwa Tanecznego, którego tańca uczył profesor Marian Wieczysty – prekursor w Polsce wszystkiego, co jest związane z tańcem towarzyskim. Inicjator i twórca w 1977 roku jednego z najstarszych w Polsce - Klubu Tańca Towarzyskiego "Impuls" od początku działającego w Starogardzkim Centrum Kultury. Turniej będzie okazją do świętowania jubileuszu 40-lecia istnienia Klubu.

Klub Tańca Towarzyskiego Impuls
Orkiestra dęta
Teatr Medium
Zespoły: Pro Simfonica i Singers Novi

Mecenasi i przyjaciele kultury

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij komunikat