-->

O nas

                                                 10 LAT UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

                                                w Starogardzie Gdańskim

 

 „Nie dlatego przestajemy się bawić bo się starzejemy, ale starzejemy się bo przestajemy się bawić”.

                                                                                                              - J.W. Goethe         W  roku  akademickim 2015/2016 starogardzki Uniwersytet Trzeciego Wieku "S - Centrum obchodził 10 -lecie swojego istnienia. Minione lata to okres wytężonej pracy pracowników Starogardzkiego Centrum Kultury, dzięki której wypracowano atrakcyjną formułę działalności Uniwersytetu, oraz szeroki wachlarz możliwości dalszego rozwoju dla seniorów. Obecnie starogardzki Uniwersytet Trzeciego Wieku oferuje swoim studentom - seniorom dostęp do 18 pracowni:

       plastycznej, rękodzielniczej, taneczno-ruchowej, nordic Walking, informatycznej, teatralnej, języka: angielskiego, włoskiego, esperanto, rehabilitacyjno-korekcyjnej, kuchnie świata, fotografii, aqua fitnes, nauki pływania, pilates, zdrowego kręgosłupa,  chóru studenckiego, klubu brydża.     

       Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli i instruktorów. A w zależności od potrzeb i pomysłów studentów tworzone są nowe pracownie.

       Tradycją Uniwersytetu  "S-Centrum" stały się środowe wykłady, które są prowadzone przez ludzi różnych profesji. Bardzo często prowadzą je również osoby, które dzieląc się swoimi pasjami i osiągnięciami, próbują zarazić nimi innych.

 

       Uzupełnieniem oferty są coroczne spotkania integracyjne, wyjazdy do teatru a także wycieczki krajowe i zagraniczne.

        W ciągu 10 lat z oferty starogardzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "S - Centrum skorzystało ponad 1900 seniorów. Znajomości i przyjaźnie zawarte w Starogardzkim Centrum Kultury nierzadko wykroczyły poza uniwersyteckie mury. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku "S - Centrum" to wyjątkowa grupa ludzi, która pokazuje jak można aktywnie żyć na emeryturze, staje się przykładem dla innych.

         W minionym roku nasza najstarsza studentka obchodziła 94 urodziny, co jest najlepszym przykładem na to, że na naukę nigdy nie jest za późno. Dołącz do akademickiej społeczności starogardzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku " S - Centrum " i poznając nowych ludzi rozwijaj swoje pasje i marzenia.

 

     Kontakt i informacje:

     Ewa Landowska

     Starogardzkie Centrum Kultury, pok.202

     tel: 58 561 29 45 wew.31

     kom: 692 742 289

    

 

         

 

   

 

 

 

 

Mecenasi i przyjaciele kultury

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij komunikat