-->

O nas

                                           

         W październiku 2006 r. Starogardzkie Centrum Kultury na zebraniu założycielskim powołało w Starogardzie Gdańskim Uniwersytet Trzeciego Wieku " S - Centrum ". Podpisano List Intencyjny i powołano Radę Programową dając początek tej działalności. Uruchomiono siedem pracowni tematycznych. Obecnie po 12 latach funkcjonowania uniwersytetu oferta edukacyjna rozszerzyła się do 20 pracowni o charakterze o charakterze artystycznym, ruchowym, językowym, prozdrowotnym, humanistycznym i ścisłym. Tradycją stały się środowe wykłady o różnorodnej tematyce, wycieczki krajowe i zagraniczne, wyjazdy do teatru, spotkania integracyjne.                                                                        

      Rolą naszego uniwersytetu jest aktywizacja seniorów, poprzez tworzenie odpowiedniego środowiska, umożliwienie poznawania nowych osób, rozwijanie pasji i realizowanie marzeń. W ciągu minionych lat z oferty uniwersytetu skorzystało ponad 2000 seniorów. Znajomości i przyjaźnie zawarte w tym miejscu nierzadko wykraczają poza uniwersyteckie mury. Studenci-seniorzy to wyjątkowa grupa ludzi, która pokazuje jak można aktywnie żyć na emeryturze, stając się przykładem dla innych.

      W tym roku Starogardzki Uniwersytet Trzeciego Wieku "S -Centrum" został  laureatem konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego "Pomorskie dla Seniora" w kategorii Samorząd przyjazny seniorom - miejsce ulubione przez seniorów.

 

     Kontakt i informacje:

     Ewa Landowska

     Starogardzkie Centrum Kultury, pok.202

     tel: 58 561 29 45 wew.31

     kom: 692 742 289

    

 

         

 

   

 

 

 

 

Mecenasi i przyjaciele kultury

 


Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij komunikat