-->

Zajęcia teatralne

Zajęcia  teatralne dla młodzieży i dorosłych.

Zajęcia rozwijające wyobraźnię i twórcze myślenie, mające na celu edukację z zakresu elementarnych zadań aktorskich, ruchu scenicznego, animacji, techniki i wyrazistości mowy oraz pracy nad wierszem, prozą i dramatem. W Starogardzkim Centrum Kultury swoje pasje rozwijają trzy grupy.

TEATR MŁODZIEŻOWY „NAPARARAWAN”

Młodzieżowy Zespół Teatralny NAPARARAWAN działa przy Starogardzkim Centrum Kultury od 2011 roku. Skupia w sobie młodzież starogardzkich i pozastarogardzkich gimnazjów oraz szkół średnich. Jest otwarty na pracę z osobami niepełnosprawnymi.

2011/2012 „Januta w kamień zamieniona” (scenariusz A. Miczek na podstawie legendy R. Landowskiego), „Mały książę” (scenariusz A. Miczek na podstawie A. de Saint- Exupery)

2012/2013 „Razem” (scenariusz A. Miczek na podstawie legendy A. Grzyba „Dąb i trzcina”), „W labiryncie ludzkich spraw” (scenariusz A. Miczek i zespół)

2013/2014 „Matczyna łzy”(scenariusz A. Miczek  na podstawie legendy A. Grzyba „Jezioro Płaczewskie”), „Krzesło” (scenariusz A. Miczek wg opowiadania I. Iredyńskiego)

Aleksandra Miczek - filolog polski, oligofrenopedagog, nauczyciel języka polskiego w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 w Starogardzie Gd., od 20 lat prowadzi dziecięcy zespół teatralny Pleciuga, który zdobywa nagrody w Szrankach Teatralnych, Festiwalu Twórczości Kociewskiej, Wojewódzkim Konkursie Amatorskich Zespołów Teatralnych Szkół Podstawowych oraz w Internetowym Przeglądzie Amatorskich Grup Teatralnych TVP, przygotowuje uczniów do konkursów recytatorskich, organizuje Przegląd Zespołów Teatralnych Powiatu Starogardzkiego ARLEKIN.

Mecenasi i przyjaciele kultury

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij komunikat