-->

Hip-Hop Dance


Zajęcia rozwijają muzykalność, kreatywność w tańcu, umiejętność improwizacji oraz koordynację ruchową. Edukacja tancerzy odbywa się również poprzez naukę choreografii, a także poszerzanie wiedzy na temat kultury hip hopowej.

Lekcje tańca Hip-Hop Dance są przeznaczone dla dzieci od lat 7 oraz młodzieży. Grupy podzielone są zarówno wiekowo, jak i pod względem zaawansowania umiejętności tanecznych.

Najstarszą, a zarazem najbardziej doświadczoną grupą, która istnieje niezmiennie od 3 lat jest skład o nazwie New Flight. W 2018 roku formacja ta po raz pierwszy wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca BE COOL & DANCE w Gdańsku, zajmując 3 miejsce. Tancerze New Flight osiągają sukcesy także jako soliści.

Zajęcia prowadzi Jakub "Grędziu" Gręda - tancerz z 25 letnim stażem, absolwent AWFiS w Gdańsku, nauczyciel tańca i akrobatyki w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku oraz nauczyciel wychowania fizycznego. Instruktor, choreograf oraz trener II klasy gimnastyki sportowej. Członek DeepSide Cru oraz juror na wielu zawodach i festiwalach tańca.

Jego historia sięga czasów przedszkola, kiedy to trzyletni Grędziu rozpoczął treningi w klubie TAN Nidzica w 1992 roku. Już w 1994 startował w swoich pierwszych zawodach. Wielokrotny Mistrz Świata oraz Mistrz Polski w kategorii Hip Hop Dance. Reprezentował Polskę podczas Eurowizji tanecznej w 2003 roku. Występował w programach telewizyjnych tj. MDM, Teleranek, 5-10-15, Kawa czy Herbata, Pokaż co potrafisz, Teleexpress i wielu innych. Od 15 lat także kolekcjoner kaset magnetofonowych z rapem.

Najważniejsze osiągnięcia Jakuba Grędy:
* 5-krotny Mistrz Świata
* 3-krotny Wicemistrz Świata
* Reprezentant Polski podczas Eurowizji dla Młodych Tancerzy
* 14-krotny Mistrz Polski
* Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Sztuki
* Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wysokie osiągnięcia taneczne
* Nagroda za wybitne osiągnięcia taneczne od Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego

Więcej informacji na stronie www.gredziu.pl

Mecenasi i przyjaciele kultury

 


Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij komunikat