-->

Gzuby kociewskie

Zespół wokalno – taneczny, promujący kulturę i tradycję Kociewia.

Tworzą go dzieci w wieku od 4 lat oraz dwie niezwykle utalentowane i miłe Panie Mariola Schulz i Anna Gemba. Na próbach maluchy poznają tańce ludowe, uczą się rytmiki i umuzykalnienia, a także gwary kociewskiej. Wspólne występy były już wielokrotnie nagradzane na przeglądach i konkursach. Dzięki nauce przez zabawę, dzieci mają okazję zapoznać się z coraz mniej kultywowaną tematyką Kociewia i tradycji regionu. Taki rodzaj zajęć i widy sprawia, że Malutkie Gzubki wyróżniają się spośród swoich rówieśników.


Mariola Schulz – autorka piosenek, muzyk, dyrygent, twórca aranżacji. W swojej karierze zawodowej była szefową wielu zespołów muzycznych. Ma na swoim koncie wiele sukcesów i nagród.


Anna Gemba – opiekun zespołu, choreograf, instruktor tańców regionalnych, ludowych. Związana od wielu lat z zespołami regionalnymi, promującymi Kociewie.

 

Mecenasi i przyjaciele kultury

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij komunikat