Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza tradycyjnie w nowym roku 2018 na Koncert Noworoczny. 6 stycznia o godzinie 18:00 w kinie "Sokół" wystąpi Kwartet LEONVOCI w koncercie zatytułowanym "Grande Amore". Bilety w cenie 50 zł do nabycia w recepcji SCK i kasie kina "Sokół".

Kwartet LEONVOCI tworzy czterech utalentowanych młodych muzyków: Nazar Tatshyshyn - tenor, Roman Chava - tenor, Ihor Radvanskyi - tenor, Andriy Stetshkyi - baryton. Artyści wykonają największe światowe przeboje arii operowych i musicalowych oraz najpiękniejsze utwory Andrea Bocelli i grupy Il Divo.

LEONVOCI - To obecnie jedna z najlepszych grup tenorowych na świecie. Repertuar powstał na kanwie najpiękniejszych arii i piosenek zarówno opery jak i pop kultury.  Młodzi, znakomici wokaliści nie mają sobie równych. Grupa posiada w swoim repertuarze największe światowe przeboje w doskonałym opracowaniu na cztery głosy męskie. Każdy ich koncert jest świętem muzyki wokalnej, a publiczność uwielbia ich miły i estetyczny wizerunek.

Grupa w 2016 roku zakwalifikowała się do półfinałów IX edycji programu telewizyjnego stacji TVN "Mam Talent" - owacjami na stojąco oraz oceną jury na trzy razy tak.

Założycielem grupy i jej liderem jest Nazar Tatsyshyn „(...) Należy do najciekawszych ukraińskich tenorów młodego pokolenia (...)”
Solista Filharmonii i Opery Lwowskiej. Absolwent Państwowej Akademii Muzycznej im. M.W. Lysenka we Lwowie. Zwycięzca i Laureat krajowych (Ukraina) konkursów wokalnych i międzynarodowych:
- I nagoda „Dniestrowe słowiki" Novodnistrovsk 2002
- III nagroda Międzynarodowy Konkurs "Vespremskie gry" m. Vesprem 2002 rok
- Festiwal-konkurs "Wiosenna rapsodia" Kijów (Ukraina) 2002 rok – uznała artystę za najlepszego wokalistę konkursu.
- I nagroda Międzynarodowy konkurs młodych śpiewaków „Usmiechy morza" Bałczik 2004 rok.
- Grand Prix Międzynarodowy Konkurs "Złota Trembita" Morszyn.
- I miejsce Konkurs Młodych Wokalistów im. S.Supruna, Drohobycz 2005 rok.
- W tym roku udał się na tournee koncertowe oraz spotkanie z papieżem Benedyktem XVI w Niemczech - w Kolonii, Lipsku, Bonn, Dusseldorfie.
- W 2010 roku Nazar  został la Tatshyshyn  laureatem międzynarodowego konkursu wokalnego «Art premier» Kijów gdzie otrzymał III nagrodę.
- W 2011 roku został laureatem II nagrody na konkursie "Sztuka XXI wieku" Vorzel.
- II miejsce na Międzynarodowym konkursie wokalnym im. Anatolija Solowjanenka "Słowikowy jarmark" Donieck 2013 rok.

Koncert Noworoczny "Grande Amore" odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański.

Data: 06.01.2018 6:00 pm - 7:30 pm

Mecenasi i przyjaciele kultury

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij komunikat