Przed nami pierwsza wystawa z dwóch tegorocznych Sztuki Polskiej prezentująca prace z prywatnych kolekcji starogardzkich kolekcjonerów. Wystawa zaprezentuje ponad 40 prac polskich artystów z XIX, XX i XXI wieku. Będą to dzieła malarskie, graficzne i rysunkowe o wartości muzealnej.

Na wystawie znajdą się prace Juliusza i Wojciecha Kossaków, Jana Stanisławskiego, Magdaleny Abakanowicz, Wojciecha Weissa, Tadeusza Makowskiego i innych. Będzie to jedyna okazja aby zobaczyć dzieła uznanych twórców, które na co dzień znajdują się w zbiorach prywatnych.

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 września 2017 r. (piątek) o godzinie 18:00 w Galerii "A" im. Michała Faryseja w Starogardzkim Centrum Kultury. Wystawa potrwa do 25 października br.

20 października br. wernisaż drugiej wystawy z cyklu "Sztuka Polska". Będzie to indywidualna wystawa profesora Stanisława Baja wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, jednego z najbardziej cenionych współczesnych malarzy polskich. Autor zaprezentuje swój dorobek z okresu ostatnich kilku lat - portrety i pejzaże.

Data: 15.09.2017 6:00 pm - 7:00 pm

Mecenasi i przyjaciele kultury

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij komunikat